Dymovnice od 18 rokov 101 produktov

Farebné dymovnice

Dymovnice patria medzi zábavnú pyrotechniku, ktorej hlavným efektom je generovanie dymu. Boli vyvinuté pre armádne účely, no dnes sa tešia veľkej obľube fotografov. Na trhu sú stovky dymovníc rôznych typov a farieb. Ako sa zorientovať v širokej ponuke dymovníc? Ktoré dymovnice sa hodia na  fotografovanie? Ktoré dymovnice použi...

Farebné dymovnice

Dymovnice patria medzi zábavnú pyrotechniku, ktorej hlavným efektom je generovanie dymu. Boli vyvinuté pre armádne účely, no dnes sa tešia veľkej obľube fotografov. Na trhu sú stovky dymovníc rôznych typov a farieb. Ako sa zorientovať v širokej ponuke dymovníc? Ktoré dymovnice sa hodia na  fotografovanie? Ktoré dymovnice použiť na krtka? 

Dymovnice ako kategória zábavnej pyrotechniky

Dymovnice boli v minulosti používané výlučne armádou na signalizáciu alebo zahalenie strategických miest, krytie vojakov či na označovanie cieľov. Jednotlivé výskumy v oblasti generovania dymu teda boli iniciované predovšetkým armádou, vďaka ktorej vznikli aj farebné dymovnice. V súčasnosti sa dymovnice, okrem armády, využívajú aj ako súčasť zábavnej pyrotechniky.

Dymovnice predstavujú zábavnú pyrotechniku, ktorej hlavným efektom je vytváranie hustého dymuPoužívajú sa výlučne v exteriéri a svoje využitie nájdu pri rôznych športových udalostiach, na airsoft, paintball, preteky typu Spartan race, na fotenie ale aj v priemysle či ako zábava. Asi najväčšou výhodou dymovníc je to, že na rozdiel od ohňostrojov ich je možné používať kedykoľvek počas dňa.  Nie sú hlučné, takže neplašia zvieratá, ich efekt je veľmi intenzívny a farby jasné.

Dymovnice na fotenie

Dymovnice sa postupom času dostali nielen na fotky vojenských spravodajcov, ale aj na svadobné alebo produktové fotky.

Dymovnice na fotenie musia spĺňať viaceré požiadavky. Nejde len o farbu, akú chcete dosiahnuť. Už vopred je nutné myslieť na to, aká bude kompozícia budúcej fotografie, či sa budú dymovnice držať v ruke, alebo budú tvoriť akúsi kulisu na fotografiách. 

 • dymovnice do ruky - tieto dymovnice sú určené na držanie v ruke a od bežných dymovníc sa líšia svojim zložením. Chemické látky v týchto dymovniciach neprskajú a teda nespôsobuje možné popáleniny pri držaní dymovnice. Tieto dymovnice sú drahšie, pretože aj látky, z ktorých je dymovnica vyrobená, majú vyššiu cenu.

 • bežné dymovnice na položenie na zem - dymovnice, ktorých chemické zloženie obsahuje praskajúce látky. Tieto dymovnice nie sú vhodné na držanie v ruke, dokonca ani vtedy, ak majú rúčku. 

Pri výbere dymovnice na fotenie tiež zvažujte hustotu produkovaného dymu. Ideálne sú dymovnice, ktoré sú priamo určené na fotenie - tzv. photo smoke. Pri tých máte istotu, že dymovnica nepraská a takisto hustota dymu je ideálna na fotenie. 

Viac
Showing 1 - 12 of 101 items
 • 1,75 € Skladom

  Máte záujem o väčšie balenia? 1 CTN = 24ks NEC =40 g

  1,75 €
  Skladom
 • 1,75 € Skladom

  Máte záujem o väčšie balenia? 1 CTN = 24ks NEC = 28g

  1,75 €
  Skladom
 • 4,30 € Skladom

  Máte záujem o väčšie balenia? 1 CTN = 20ks NEC =90g Odporúčaná cena za 1bal:  s DPH

  4,30 €
  Skladom
 • 1,75 € Skladom

  Máte záujem o väčšie balenia? 1 CTN = 24ks NEC = 40 g

  1,75 €
  Skladom
 • 1,75 € Skladom

  Máte záujem o väčšie balenia? 1 CTN = 24ks NEC = 28g

  1,75 €
  Skladom
 • 2,50 € Skladom

  Máte záujem o väčšie balenia? 1 BAL= 4ks dymovníc 1 CTN = 24bal (96ks dymovníc) NEC...

  2,50 €
  Skladom
 • 1,75 € Skladom

  Máte záujem o väčšie balenia? 1 CTN = 24ks NEC = 32g

  1,75 €
  Skladom
 • 4,30 € Skladom
 • 4,30 € Skladom

  Máte záujem o väčšie balenia? 1 CTN = 20ks NEC =90g

  4,30 €
  Skladom
 • 4,30 € Skladom

  Máte záujem o väčšie balenia? 1 CTN = 20ks NEC= 90g Odporúčaná cena za 1bal:  s DPH

  4,30 €
  Skladom
 • 4,30 € Skladom

  Máte záujem o väčšie balenia? 1 CTN = 20ks NEC = 90g Odporúčaná cena za 1bal:  s DPH

  4,30 €
  Skladom
 • 4,30 € Skladom

  Máte záujem o väčšie balenia? 1 CTN = 20ks NEC =90g

  4,30 €
  Skladom