Najčastejšie otázky o pyrotechnike a ohňostrojoch

Môžem si kúpiť pyrotechniku aj počas roka?

Áno, môžete. Existujú špecializované predajne a e-shopy s pyrotechnikou, ktoré sa zameriavajú na predaj pyrotechniky počas celého roka. Tieto predajné miesta majú školený personál a väčšinou ponúkajú certifikovanú pyrotechniku, vďaka čomu dokážu poskytnúť kvalitné výrobky, predajný servis a poradenstvo. Presne takým je miestom je aj e-shop https://pyroweb.sk/, kde nájdete široký sortiment pyrotechniky počas celého roka. 

 

Kedy je povolené používať pyrotechniku?

Pyrotechniku môžete používať celoročne. Existujú pyrotechnické kategórie, do ktorých sú rozdelené jednotlivé produkty a podľa týchto kategórií sú buď povolené bez obmedzení alebo na ich použitie potrebujete povolenie od príslušného úradu. 

Výrobky pyrotechnickej kategórie F1 a P1 je možné používať bez povolení počas celého roka. Pyrotechnika kategórií F2 a F3 sa počas roka používa len s vydaním povolením príslušného úradu. Pyrotechniku kategórie F4 je možné predávať a používať iba s platným preukazom pyrotechnika. Viac informácií o povolení používať pyrotechniku sa dozviete v našom blogovom článku. 

 

Ako odpáliť ohňostroj?

Každý certifikovaný ohňostroj musí mať schválený návod na použitie v príslušnom štátnom jazyku, ktorým sa je potrebné riadiť pri odpaľovaní. Spravidla je odpálenie ohňostroja jednoduché a zvládne ho aj laik. Väčšina bežne dostupných ohňostrojov (ktoré nie sú určené na profesionálne použitie), má 1 zápalnú šnúru. Ohňostroj je potrebné umiestniť na voľné priestranstvo, v dostatočnej vzdialenosti od budov a iných prekážok, zapáliť zápalnú šnúru a ustúpiť do bezpečnej vzdialenosti. 

Keďže každý ohňostroj je iný, nie je možné vo všeobecnosti povedať, aký je postup pre odpálenie iných ohňostrojov. Preto je potrebné si dôkladne prečítať návod na použitie a ten dodržiavať.

 

Je ohňostroj zakázaný?

Nie, použitie ohňostrojov nie je zakázané. Toto je najväčší omyl, s ktorým sa stretávame. Ak by ste chceli ohňostroje používať počas roka, potrebujete však povolenie príslušného miestneho úradu. Bez tohto povolenia môžete ohňostroj kategórie F2 a F3 používať v období od 31. decembra do 1. januára, kedy nie je použitie pyrotechniky nijako limitované. 

 

Urobil/a som si objednávku cez e-shop pyroweb.sk. Kedy môžem očakávať doručenie tovaru?

V obchodných podmienkach uvádzame, že objednávku môžete očakávať spravidla do 24 hodín od jej vychystania v našom sklade (platí počas pracovných dní). Neznamená to však, že objednávka bude automaticky doručená do 24 hodín od vytvorenia Vašej objednávky. Príprava objednávky v sklade, jej balenie a vychystanie predstavuje zložitý proces, nakoľko produkty zábavnej pyrotechniky majú špeciálnu povahu a je potrebné s nimi manipulovať opatrne. Okrem toho je niektoré objednávky potrebné telefonicky potvrdiť ešte predtým, ako budú pripravené alebo odoslané. 

 

Prešli už 3 dni, odkedy som si objednal/a. Prečo stále nemám svoju objednávku doma?

Zrejme sme sa pokúšali o telefonické overenie objednávky a nedokázali sme sa s Vami skontaktovať. Po 3 neúspešných pokusoch o kontaktovanie automaticky pozastavujeme odoslanie objednávky až dovtedy, kým sa zákazník neozve sám. Po 7 dňoch dôjde k stornovaniu objednávky. 

 

Môžem petardy pri zapaľovaní držať v ruke?

Nikdy nedržte petardy pri zapaľovaní v ruke. Pri používaní pyrotechniky vždy dbajte na to, aby ste ju používali podľa návodu na použitie. Iba tak je možné dosiahnuť, aby ste sa vyhli poraneniam. Petardy rozmiestnite jednotlivo na zem a každú zapáľte zvlášť. Dodržiavajte bezpečnú vzdialenosť, aby ste sa vyhli poraneniam.

 

Keď si dnes urobím objednávku, kedy mi príde tovar?

Ak si urobíte objednávku v priebehu dopoludnia (teda do 12.00), je možné, že po jej úspešnom telefonickom overení bude expedovaná ešte v ten istý deň a môžete ju očakávať na nasledujúci deň.

Ak sa nám nepodarí objednávku overiť, čas odoslania sa, samozrejme, predlžuje.

 

Máte aj dopravu zdarma?

Áno, stačí, ak si objednáte tovar v hodnote minimálne 100 € a automaticky máte od nás dopravu zadarmo.

Potrebujem povolenie od obce, aby som si mohol/a kúpiť ohňostroj?

U nás na kúpu ohňostroja nepotrebujete dokladovať žiadne povolenia od obce alebo príslušného úradu. Naša spoločnosť má sídlo v Českej republike, vďaka čomu nevyžadujeme tieto potvrdenia. E-shopy, prevádzkované slovenskými spoločnosťami však vyžadujú toto povolenie aj pri predaji.

 

Koľko rokov musím mať, aby som si mohol/a objednať ohňostroj?

Predaj ohňostrojov a zábavnej pyrotechniky podlieha dosiahnutiu určitej vekovej hranice. Ak máte záujem o zábavnú pyrotechniku kategórie F1, musíte mať minimálne 15 rokov, veková hranica pre predaj pyrotechniky kategórie F2 je 18 rokov a pre pyrotechniku kategórie F3 je 21 rokov. Ak ste nedosiahli požadovanú zákonom stanovenú vekovú hranicu, Vaša objednávka pyrotechniky bude stornovaná. 

 

Ktorá kuriérska spoločnosť mi doručí objednávku?

Prepravu objednaného tovaru vždy zabezpečujeme vlastnou dopravou alebo zmluvnými prepravcami. Nedá sa vopred určiť, kto bude prepravovať Vašu zásielku. Výber prepravcu sa vždy odvíja od najvýhodnejšej ceny za Vašu zásielku po zohľadnení hmotnosti a rozmerov balíka.

 

Ako vysoko strieľa ohňostroj?

To vždy záleží od veľkosti ráží. Podľa veľkosti ráže môžete očakávať veľkosť ohňostroja vo výške nasledovne:

20 mm priemer ráže - výška 20 - 30 metrov

30 mm priemer ráže - výška 30 - 40 metrov

50 mm priemer ráže - výška 40 - 50 metrov

 

Kedy dostanete nový tovar alebo doskladníte vypredanú pyrotechniku?

Konkrétny termín nie je možné stanoviť vopred, nakoľko je množstvo faktorov, ktoré termín dodania tovaru ovplyvňujú. Termíny vždy závisia od dodávateľov. Ohňostroje a zábavná pyrotechnika značky SRPYRO sú vyrobené v špecializovanej výrobni Číne a ich preprava predstavuje zložitý a zdĺhavý proces. 

 

Dostanem k objednávke aj nejaký darček?

Áno, u nás dostanete ku každej objednávke aj malý darček. 

 

Prečo sa registrovať a vytvoriť si zákaznícky účet?

Ak sa pri vytváraní objednávky zaregistrujete a budete súhlasiť so zasielaním newslettera, budete prví, kto sa dozvie o rôznych novinkách a akciách, ktoré pre Vás pripravujeme.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.